KONST / Litografier / Färglitografi 8321063
*
nr 832 1063
Elis Ryberg
(1919-1985), Sverige
Färglitografi , Elis Ryberg (1919-1985), HC-upplaga, motivets mått: 52x63
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2013
kl 20:47:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 19:50:01
1
Vinnande bud
3/6 20:15:06
2
800 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Läs mer om Elis Ryberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5211 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:51
*
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Läs mer om Elis Ryberg
nr 832 1063
Elis Ryberg
(1919-1985), Sverige
Färglitografi , Elis Ryberg (1919-1985), HC-upplaga, motivets mått: 52x63
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/6 19:50:01 | 1 | Vinnande bud |
3/6 20:15:06 | 2 | 800 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk mÃ¥lare och grafikerLäs mer om Elis Ryberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5211 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:51